Tip na výlet: Valtice

Rádi bychom vám představili město Valtice a jeho krásy okolí, které stojí za vidění. Valtice, příhraniční vinařské město, nacházející se v Lednicko-valtickém areálu, je od Ladné opravdu kousek. 

Tento konkrétní tip na výlet je vhodný pro všechny milovníky procházek, vyhlídek na vinice a přírodu, historických památek a vína. Pokud máte sebou děti, ještě lépe. Hned první tip je totiž velmi vhodný právě pro rodiny s dětmi...

 

1. Stezka bosou nohou Schrattenberg - Valtice

Stezku můžete začít na rakouské straně, ve Schrattenbergu. A nebo klidně na české straně u Kolonády na Rajstně. Přímo k Rajstně je možné přijít pěšky, nebo vyjet na kole podél vinic přímo z Valtic. Záleží pouze na vašich časových možnostech a na tom, kolik toho zvládnout ujít/ujet vaše děti. Na stezce není moc možnost, kde se schovat před sluníčkem, tj. osobně nedoporučujeme stezku navštěvovat v horkých dnech a přes pravé poledne. To by jste si procházku neužili ani vy, ani vaše děti. Po cestě není možnost zakoupit občerstvení, určitě tedy doporučujeme vybavit se. A co se týče rozhodnutí jestli vzít kočárek, nebo nějaké nosítko...Jsou úseky, které se dají ujet s kočárkem, ale vhodnější je za nás asi nosítko. Každopádně výhledy za výlet určitě stojí a zabaví se opravdu celá rodina. 

www.vinozladne_Tipy na výlety_Stezka bosou nohou_Valtice

Odkaz pro více informací můžete najít ZDE

 

2. Zámek Valtice

Za prohlídku stojí samozřejmě i valtický zámek s přilehlým parkem a náměstím, které se nachází hned vedle zámku a nabízí velké množství občerstvení. Přímo v areálu zámku můžete navštívit i bylinkovou zahrádku, která splňuje kritéria trvale udržitelného zahradničení podle biologických principů a je tak prvním nositelem této certifikace na území České republiky.

Odkaz vkládáme ZDE

 

3. Národní vinařské centrum

Tohle samozřejmě není tip pro vaše děti, ale pokud máte hlídání, nebo váš muž projeví zájem o vidění/degustaci - zde to rozhodně můžeme doporučit. V zámeckých sklepních prostorách najdete 100 nejlepších vín, oceněných zlatou medailí Salónu vín ČR. 

Odkaz vkládáme ZDE

 

4. Zmrzlina :-)

No a protože se jedná o tip na výlet vhodný i pro děti, tak zde náš tip, kam zajít na tu nejlepší zmrzlinu ve Valticích :-). Bude vám určitě chutnat, ať už si dáte jakoukoli - točenou, nebo kopečkovou. My si teda vždy dáváme točenou a ani jednou jsme nelitovali. Jo a velká je tak velká, že i dospělý má problém ji sníst :-). 

Odkaz, kde zmrzlinu U zmrzlináře najít, máte ZDE